Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Female B Grade T20 8 28 Nov 21 Perth
8/106(cc) H Collins 59  CA Wain 3/22 S Kirsten 2/5
def by South Perth
4/143(cc) E Hessell 41 S Kirsten 35  
Fletcher Park (East Oval) 
Premier T20 1 21 Nov 21 Joondalup
9/102(cc) J Zsilinszky 27 G Morgan 27  L Guthrie 2/7 C Blaxall-Hill 2/23
def by Perth
9/103(cc)  H Larmett 4/18 J Inglis 2/19
Iluka Sports Complex (Oval 1) 
Graham McKenzie Shield (Premier U14) 3 28 Nov 21 Rockingham-Mandurah
9/169(cc) T Houlahan 70  E Clements 2/27 L Wright 2/31
def by Perth
173 J Kirby 57 C Clark 34  ZW Sarsero 3/36
Lark Hill Sporting Complex (Lark Hill 1) 
John Inverarity Shield (Premier U13) 3 28 Nov 21 Rockingham-Mandurah
4/136(cc) R Hall 67  J Krahulik 2/19
def Perth
119 S KALALE 34 R Das 30  c murphy 3/32
Lark Hill Sporting Complex (Lark Hill 2) 
1st Grade 7 20 Nov 21
27 Nov 21
Perth
285 J Curtis 97 J Wells 56 C Blaxall-Hill 41* ST Fanning 27  L O'Connor 4/94 M Todd 3/71
def Bayswater-Morley
211 LP Berry 101 RA Cameron 59  J Nicholas 3/44 A DellaPosta 2/30 LW Pratt 2/40
Fletcher Park (East Oval) 
2nd Grade 7 20 Nov 21
27 Nov 21
Bayswater-Morley
142 LC Dique 45  G McKeon 5/47 B Mance 2/25 D Banks 2/33
and 0/19  
def by Perth
8/264(dec) D Moreton 156* W Filmer 27  C O'Connor 3/62 LC Dique 2/32
Hillcrest Park (Hillcrest Lower) 
3rd Grade 7 20 Nov 21
27 Nov 21
Perth
308 C Carrington 56 J Harris 55 MA Bernardino 41 K Mishra 40 J Mance 32  J Wasley 5/72 BC Jeffrey 2/26 S Henley 2/79
def Bayswater-Morley
266 HA Golding 72 M Pope 49 MA Neves 36 NA Volk 32  AM Alex 2/25
Fletcher Park (West Oval) 
Ted Hussey Shield (Premier U17) 5 20 Nov 21
27 Nov 21
Perth
7/224(cc) T Cuthbert 40 W Beukes 37 T Boyd-Ratcliff 32* B Corrigan 30 B Di Renzo 28  A Kilpatrick-Taylor 3/46
def by Bayswater-Morley
3/251(cc) M Williams 79 RJ Skett 53 M Pope 51*  
Fletcher Park (West Oval) 
Tony Mann Shield (Premier U15) 5 20 Nov 21
27 Nov 21
Bayswater-Morley
162 O Brandes De Roos 38  S Pirnie 3/23 BE Cranny 3/26
def by Perth
3/192(cc) BE Cranny 123  
Hillcrest Park (Hillcrest Upper) 
Premier T20 1 21 Nov 21 Scarborough
8/138(cc) NA Maiolo 37 B McPhee 35  J Wells 3/12 J Nicholas 2/18
def Perth
9/134(cc) J Wells 46  C Rose 4/17 L Stevens 3/22
Iluka Sports Complex (Oval 2) 
Colts League 1 21 Nov 21 Perth
118 T Mouritz 53 H Zimmermann 28  A Nelson 5/14 E Morris 2/15
def by Joondalup
9/128(cc) C O'Brien 35  G McKeon 2/22 JJ Davies 2/25 R Hill 2/27
Burrendah Park (Oval 2) 
Colts League 1 21 Nov 21 Perth
8/127  A Chew 3/20 R Irvine 3/21
def Scarborough
7/126(cc) JD Beazley 36 TL Thorp 27  
Burrendah Park (Oval 2) 
4th Grade 7 20 Nov 21
27 Nov 21
Bayswater-Morley
7/301(dec) A Brigden-Guthrie 105 J Neves 77 M Williams 37  L Henderson 4/103 TJ Spencer 2/76
and 1/12  
def Perth
166 J Carvallio 34 BM Snell 31*  AW Bloxham 5/51 M Wilde 4/42
Hillcrest Park (Hillcrest Upper) 
Masters Competition 4 28 Nov 21 Willetton
v Perth Cricket Club
Burrendah Park (Oval 1) 
CSW U15 1 26 Sep 21 Perth Cricket Club
v Regional South West
Davilak Reserve  
Under 14's Female Talent Carnival 1 21 Nov 21 South Perth
7/85 A kalaivanan 41  A DERMODY 2/6 D Mippy 2/17
def Perth Cricket Club
3/84(cc) A DERMODY 26*  
Challenger Reserve () 
Under 14's Female Talent Carnival 1 21 Nov 21 Perth Cricket Club
3/64 A Papallo 29*  
def Rockingham-Mandurah
6/63(cc)  
Challenger Reserve ()