Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
1st Grade 11 19 Jan 19 Bayswater-Morley
8/193 AR Todd 56* LP Berry 40 M Todd 30  L Guthrie 3/36 KJ Gardiner 3/47
def Perth
192 S Roberts 43 CJ Smith 38 L Jury 32  J Willey 4/27 JC Wainman 2/36
Hillcrest Park (Hillcrest Lower) 
Premier T20 3 16 Dec 18 Mount Lawley
0/134(cc) J Newnham 76* M Klinger 52*  
def Perth
7/133(cc) J Nicholas 26 CJ Smith 26 J Curtis 25  M Ijaz 3/19 L Ward-Armstrong 2/23
Breckler Park (Oval 1) 
Colts League 3 16 Dec 18 Mount Lawley
78 L Ward-Armstrong 34  TM Evans 4/14 J Moore 2/2 E Carrington 2/17
def by Perth
6/147(cc) J Messere 31 CJ Smith 28  
Breckler Park (Oval 1) 
2nd Grade 11 19 Jan 19 Perth
7/246(cc) J Van Galen 67 A Disisto 53 D Nelson 42  S Tompsett 3/43 J Daniells 2/41
def Bayswater-Morley
115 S Tompsett 34 G Thistle 26 M Dower 26  E Carrington 3/19 A Fotedar 2/16 LW Pratt 2/23 A Calmy 2/26
Fletcher Park (East Oval) 
3rd Grade 11 19 Jan 19 Bayswater-Morley
9/179 J Lewis 37 K Carlson 26  A Enright 2/18 E Munday 2/31 K Kothstein 2/32 C Carrington 2/33
def by Perth CC
257 MA Neves 81 A Enright 73 TM Evans 31 E Munday 27  DL Ferry 4/43 K Carlson 2/48 CT Lee 2/68
Hillcrest Park (Hillcrest Upper) 
4th Grade 11 19 Jan 19 Perth
7/158 A Snadden 50  R Nesbitt 2/29
def Bayswater-Morley
154  K Mishra 3/22 J Moore 3/27
Fletcher Park (West Oval) 
Ted Hussey Shield (Premier U17) 10 19 Jan 19 Bayswater-Morley
6/103(cc) J Prestegar 29*  J Moore 2/13 R Woodhouse 2/19
def by Perth
2/105 H Zimmermann 53* J Scott 34  
Hillcrest Park (Hillcrest Upper) 
John McGuire Shield (Premier U15) 10 19 Jan 19 Perth
6/95 B Scotson 40*  AJ Hardiman 2/8
def by Bayswater-Morley
5/137(cc) E Ward-Armstrong 47 M Phelps 40  R Ibrahim 2/34
Fletcher Park (West Oval) 
Graham McKenzie Shield (Premier U14) 5 13 Jan 19 Perth
45  D GAMAGE 5/8 K D'SOUZA 4/6
def by Willetton
103  CJ Giles-Morton 4/11 D Norrish 2/15 L Briers 2/28
Fletcher Park (East Oval) 
John Inverarity Shield (Premier U13) 5 13 Jan 19 Perth
8/108(cc) B Cranny 34  V PELPOLA 3/38 JD BUCKLAND 2/7
def by Willetton
9/138(cc) ZN BUCKLAND 30  BM Whelpdale 3/19 T Chethan 2/8
Fletcher Park (West Oval) 
Masters Competition 3 20 Jan 19 Perth CC
v Subiaco Floreat
Fletcher Park (East Oval) 
Perth Scorchers Women's Cricket League 10 9 Dec 18 Applecross Red
6/128(cc) H Innes 39* J Byrnes 26*  J Knighton 3/12
def Perth CC
71  J Byrnes 4/10 K Divadkar 3/21
Shirley Strickland Reserve