Share:
 

Season Fixture

Season 
Grade 
Alcohol.ThinkAgain WA Premier Cricket - McKenzie Shield Under 14s
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full
Results
Round 1 50 OVER MATCH
North Group
16 Oct 22 11:00AM Bayswater-Morley   def by   Wanneroo Districts Hillcrest Park (Hillcrest Lower) Official result
16 Oct 22 11:00AM Joondalup   def by   Subiaco Floreat Iluka Sports Complex (Oval 1) Official result
16 Oct 22 11:00AM Scarborough   def by   Centurions Justin Langer Oval (Abbett East) Official result
16 Oct 22 11:00AM Mount Lawley   def   Midland-Guildford Breckler Park (Oval 1) Official result
South Group
16 Oct 22 11:00AM Claremont-Nedlands   def   Willetton Cresswell Park Official result
16 Oct 22 11:00AM Fremantle   def   South Perth Stevens Reserve (West Oval) Official result
16 Oct 22 11:00AM Gosnells   def by   Rockingham-Mandurah Sutherlands Park (Ground D1) Official result
16 Oct 22 11:00AM Melville   def   Perth Tompkins Park (NW Oval) Official result
Round 2 50 OVER MATCH
North Group
23 Oct 22 11:00AM Bayswater-Morley   drew   Scarborough Hillcrest Park (Hillcrest Lower) Official result
23 Oct 22 11:00AM Joondalup   drew   Mount Lawley Iluka Sports Complex (Oval 1) Official result
23 Oct 22 11:00AM Midland-Guildford   drew   Centurions Lilac Hill 1 Official result
23 Oct 22 11:00AM Subiaco Floreat   drew   Wanneroo Districts Floreat Park (Floreat Park Oval) Official result
South Group
23 Oct 22 11:00AM Claremont-Nedlands   drew   South Perth Cresswell Park Official result
23 Oct 22 11:00AM Fremantle   drew   Rockingham-Mandurah Stevens Reserve (West Oval) Official result
23 Oct 22 11:00AM Gosnells   drew   Perth Sutherlands Park (Ground D1) Official result
23 Oct 22 11:00AM Willetton   drew   Melville Burrendah Park (Oval 1) Official result
Round 3 50 OVER MATCH
North Group
6 Nov 22 11:00AM Bayswater-Morley   def by   Subiaco Floreat Hillcrest Park (Hillcrest Lower) Official result
6 Nov 22 11:00AM Scarborough   def   Joondalup Justin Langer Oval (Abbett East) Official result
6 Nov 22 11:00AM Centurions   def   Mount Lawley Iluka Sports Complex (Oval 1) Official result
6 Nov 22 11:00AM Wanneroo Districts   def by   Midland-Guildford Kingsway Sports Ground 1 Official result
South Group
6 Nov 22 11:00AM Claremont-Nedlands   def   Rockingham-Mandurah Cresswell Park Official result
6 Nov 22 11:00AM Perth   def by   Fremantle Fletcher Park (East Oval) Official result
6 Nov 22 11:00AM Gosnells   def by   Melville Sutherlands Park (Ground D1) Official result
6 Nov 22 11:00AM Willetton   def   South Perth Burrendah Park (Oval 1) Official result
Round 4 50 OVER MATCH
North Group
11 Dec 22 11:00AM Mount Lawley   v   Bayswater-Morley Breckler Park (Oval 1)  
11 Dec 22 11:00AM Joondalup   v   Midland-Guildford Iluka Sports Complex (Oval 1)  
11 Dec 22 11:00AM Wanneroo Districts   v   Centurions Kingsway Sports Ground 1  
11 Dec 22 11:00AM Scarborough   v   Subiaco Floreat Justin Langer Oval (Abbett East)  
South Group
11 Dec 22 11:00AM Perth   v   Claremont-Nedlands Fletcher Park (East Oval)  
11 Dec 22 11:00AM Melville   v   Fremantle Tompkins Park (NW Oval)  
11 Dec 22 11:00AM Willetton   v   Gosnells Burrendah Park (Oval 1)  
11 Dec 22 11:00AM South Perth   v   Rockingham-Mandurah Richardson Park (Oval 1)  
Round 5 50 OVER MATCH
North Group
29 Jan 23 11:00AM Midland-Guildford   v   Bayswater-Morley Lilac Hill 1  
29 Jan 23 11:00AM Centurions   v   Joondalup Iluka Sports Complex (Oval 1)  
29 Jan 23 11:00AM Subiaco Floreat   v   Mount Lawley Floreat Park (Floreat Park Oval)  
29 Jan 23 11:00AM Wanneroo Districts   v   Scarborough Kingsway Sports Ground 1  
South Group
29 Jan 23 11:00AM Melville   v   Claremont-Nedlands Tompkins Park (NW Oval)  
29 Jan 23 11:00AM Fremantle   v   Gosnells Stevens Reserve (West Oval)  
29 Jan 23 11:00AM South Perth   v   Perth Richardson Park (Oval 1)  
29 Jan 23 11:00AM Rockingham-Mandurah   v   Willetton Retravision Stadium 1  
Round 6 50 OVER MATCH
North Group
5 Feb 23 11:00AM Bayswater-Morley   v   Centurions Hillcrest Park (Hillcrest Lower)  
5 Feb 23 11:00AM Joondalup   v   Wanneroo Districts Iluka Sports Complex (Oval 1)  
5 Feb 23 11:00AM Subiaco Floreat   v   Midland-Guildford Floreat Park (Floreat Park Oval)  
5 Feb 23 11:00AM Scarborough   v   Mount Lawley Justin Langer Oval (Abbett East)  
South Group
5 Feb 23 11:00AM Gosnells   v   Claremont-Nedlands Sutherlands Park (Ground D1)  
5 Feb 23 11:00AM Willetton   v   Fremantle Burrendah Park (Oval 1)  
5 Feb 23 11:00AM South Perth   v   Melville Richardson Park (Oval 1)  
5 Feb 23 11:00AM Rockingham-Mandurah   v   Perth Retravision Stadium 1  
Round 7 50 OVER MATCH
North Group
12 Feb 23 11:00AM Bayswater-Morley   v   Joondalup Hillcrest Park (Hillcrest Lower)  
12 Feb 23 11:00AM Centurions   v   Subiaco Floreat Iluka Sports Complex (Oval 1)  
12 Feb 23 11:00AM Midland-Guildford   v   Scarborough Lilac Hill 1  
12 Feb 23 11:00AM Mount Lawley   v   Wanneroo Districts Breckler Park (Oval 1)  
South Group
12 Feb 23 11:00AM Claremont-Nedlands   v   Fremantle Cresswell Park  
12 Feb 23 11:00AM Gosnells   v   South Perth Sutherlands Park (Ground D1)  
12 Feb 23 11:00AM Rockingham-Mandurah   v   Melville Retravision Stadium 1  
12 Feb 23 11:00AM Perth   v   Willetton Fletcher Park (East Oval)  
SEMI FINALS 50 OVER MATCH
19 Feb 23 11:00AM TBD v TBD  
19 Feb 23 11:00AM TBD v TBD  
FINAL 50 OVER MATCH
26 Feb 23 11:00AM TBD v TBD  

Fixture Last updated: 17 Aug 22 2:59PM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.