Season Fixture

Season 
Grade 
Ladder
Download the association PDF fixture/handbook
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full
Results
Round 1
North Group
24 Oct 21 12:00PM Mount Lawley   def by   Midland-Guildford Breckler Park (Oval 1) Final result entered and confirmed
24 Oct 21 12:00PM Scarborough   def   Centurions Justin Langer Oval (Abbett East) Final result entered, no confirmation
24 Oct 21 12:00PM Bayswater-Morley   def by   Wanneroo Districts Hillcrest Park (Hillcrest Lower) Final result entered and confirmed
24 Oct 21 12:00PM Joondalup   def by   Subiaco Floreat Iluka Sports Complex (Oval 1) Final result entered and confirmed
South Group
24 Oct 21 12:00PM South Perth   def by   Perth Richardson Park (Oval 1) Final result entered, no confirmation
24 Oct 21 12:00PM Fremantle   def by   Rockingham-Mandurah Stevens Reserve (West Oval) Final result entered, no confirmation
24 Oct 21 12:00PM Claremont-Nedlands   def by   Willetton Cresswell Park Final result entered, no confirmation
24 Oct 21 12:00PM Gosnells   def by   Melville Sutherlands Park (Ground D1) Final result entered and confirmed
Round 2
North Group
7 Nov 21 12:00PM Scarborough   v   Mount Lawley Justin Langer Oval (Abbett East)  
7 Nov 21 12:00PM Wanneroo Districts   v   Centurions Kingsway Sports Ground 1  
7 Nov 21 12:00PM Subiaco Floreat   v   Bayswater-Morley Floreat Park (Floreat Park Oval)  
7 Nov 21 12:00PM Joondalup   v   Midland-Guildford Iluka Sports Complex (Oval 1)  
South Group
7 Nov 21 12:00PM Rockingham-Mandurah   v   South Perth Lark Hill Sporting Complex (Lark Hill 1)  
7 Nov 21 12:00PM Willetton   v   Fremantle Burrendah Park (Oval 1)  
7 Nov 21 12:00PM Melville   v   Claremont-Nedlands Tompkins Park (NW Oval)  
7 Nov 21 12:00PM Perth   v   Gosnells Fletcher Park (East Oval)  
Round 3
North Group
28 Nov 21 12:00PM Mount Lawley   v   Wanneroo Districts Breckler Park (Oval 1)  
28 Nov 21 12:00PM Centurions   v   Subiaco Floreat Iluka Sports Complex (Oval 1)  
28 Nov 21 12:00PM Bayswater-Morley   v   Joondalup Hillcrest Park (Hillcrest Lower)  
28 Nov 21 12:00PM Scarborough   v   Midland-Guildford Justin Langer Oval (Abbett East)  
South Group
28 Nov 21 12:00PM South Perth   v   Willetton Richardson Park (Oval 1)  
28 Nov 21 12:00PM Fremantle   v   Melville Stevens Reserve (West Oval)  
28 Nov 21 12:00PM Claremont-Nedlands   v   Gosnells Cresswell Park  
28 Nov 21 12:00PM Rockingham-Mandurah   v   Perth Lark Hill Sporting Complex (Lark Hill 1)  
Round 4
North Group
12 Dec 21 12:00PM Subiaco Floreat   v   Mount Lawley Floreat Park (Floreat Park Oval)  
12 Dec 21 12:00PM Centurions   v   Joondalup Iluka Sports Complex (Oval 1)  
12 Dec 21 12:00PM Midland-Guildford   v   Bayswater-Morley Lilac Hill 1  
12 Dec 21 12:00PM Wanneroo Districts   v   Scarborough Kingsway Sports Ground 1  
South Group
12 Dec 21 12:00PM Melville   v   South Perth Tompkins Park (NW Oval)  
12 Dec 21 12:00PM Gosnells   v   Fremantle Sutherlands Park (Ground D1)  
12 Dec 21 12:00PM Perth   v   Claremont-Nedlands Fletcher Park (East Oval)  
12 Dec 21 12:00PM Willetton   v   Rockingham-Mandurah Burrendah Park (Oval 1)  
Round 5
North Group
23 Jan 22 12:00PM Mount Lawley   v   Joondalup Breckler Park (Oval 1)  
23 Jan 22 12:00PM Centurions   v   Bayswater-Morley Iluka Sports Complex (Oval 1)  
23 Jan 22 12:00PM Scarborough   v   Subiaco Floreat Justin Langer Oval (Abbett East)  
23 Jan 22 12:00PM Midland-Guildford   v   Wanneroo Districts Lilac Hill 1  
South Group
23 Jan 22 12:00PM South Perth   v   Gosnells Richardson Park (Oval 1)  
23 Jan 22 12:00PM Fremantle   v   Claremont-Nedlands Stevens Reserve (West Oval)  
23 Jan 22 12:00PM Melville   v   Rockingham-Mandurah Tompkins Park (NW Oval)  
23 Jan 22 12:00PM Willetton   v   Perth Burrendah Park (Oval 1)  
Round 6
North Group
6 Feb 22 12:00PM Bayswater-Morley   v   Mount Lawley Hillcrest Park (Hillcrest Lower)  
6 Feb 22 12:00PM Midland-Guildford   v   Centurions Lilac Hill 1  
6 Feb 22 12:00PM Joondalup   v   Scarborough Iluka Sports Complex (Oval 1)  
6 Feb 22 12:00PM Wanneroo Districts   v   Subiaco Floreat Kingsway Sports Ground 1  
South Group
6 Feb 22 12:00PM Claremont-Nedlands   v   South Perth Cresswell Park  
6 Feb 22 12:00PM Fremantle   v   Perth Stevens Reserve (West Oval)  
6 Feb 22 12:00PM Rockingham-Mandurah   v   Gosnells Lark Hill Sporting Complex (Lark Hill 1)  
6 Feb 22 12:00PM Willetton   v   Melville Burrendah Park (Oval 1)  
Round 7
North Group
20 Feb 22 12:00PM Mount Lawley   v   Centurions Breckler Park (Oval 1)  
20 Feb 22 12:00PM Bayswater-Morley   v   Scarborough Hillcrest Park (Hillcrest Lower)  
20 Feb 22 12:00PM Joondalup   v   Wanneroo Districts Iluka Sports Complex (Oval 1)  
20 Feb 22 12:00PM Subiaco Floreat   v   Midland-Guildford Floreat Park (Floreat Park Oval)  
South Group
20 Feb 22 12:00PM South Perth   v   Fremantle Richardson Park (Oval 1)  
20 Feb 22 12:00PM Claremont-Nedlands   v   Rockingham-Mandurah Cresswell Park  
20 Feb 22 12:00PM Gosnells   v   Willetton Sutherlands Park (Ground D1)  
20 Feb 22 12:00PM Perth   v   Melville Fletcher Park (East Oval)  
SEMI FINALS
27 Feb 22 12:00PM TBD v TBD  
27 Feb 22 12:00PM TBD v TBD  
FINAL
13 Mar 22 12:00PM TBD v TBD  

Fixture Last updated: 2 Aug 21 3:39PM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.